logo

ورود کاربران

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

جاذبه های گردشگری استان البرز

آبشارهای هفت چشمه و آدران

آبشار های  هفت چشمه و آدران از دیگر مناظر  دیدنی استان البرز ، می باشند که در 15 کیلومتری جاده کرج چالوس  قرار گرفته اند. در مسیر حرکت به سمت آبشار ها از میان دره ای بسیار دیدنی و با صفا باید گذشت و درخت بید قالب بر درختان منطقه می باشد. همین طور بوته ها و درختچه های بسیاری در حاشیه ی رودخانه وجود دارند . در حرکت به سمت آبشار چشمه های زیادی قرار دارند. اولین آبشار ، آبشار هفت چشمه است ،  بعد از آن دره تنگ می شود و به حالت صخره ای تغییر می کند سپس به آبشار  وحشی و بسیار دیدنی آدران میرسیم . در این منطقه پرنده هایی مانند کلاغ نوک سرخ و پرستو و زیرآبروک زندگی می کنند.

آبشارهای هفت چشمه و آدران

غار نمکی اشتهارد و ارتفاعات حلقه دره

این غار در شمال منطقه اشتهارد، در محیطی کاملا فرسایشی و کویری واقع شده و خود در نتیجه فرسایش آبی و شسته شدن ماسه و نمک توسط آب باران به وجود آمده است. طول غار در حدود 350 متر است و دارای 3 دهانه ورودی می باشد. که دهانه اصلی در ارتفاع 1220 متری از سطح دریا قرار دارد. در ابتدای ورود به غار جریانی از نمک دیده می‌شود که از یک دهانه وارد و از دهانه دیگر خارج می‌شود.در داخل تالارهای غار قندیل های نمکی بسیار زیبایی پدید آمده است که مناظر بدیع و بی نظیری را رقم زده اند


غار نمکی اشتهارد و ارتفاعات حلقه دره

در ابتدای ورودی غار، جویی از نمک جریان دارد که از یک سمت وارد و از دهانه دیگر آن خارج می شود.همچنین وجود دریاچه بسیار بزرگی که بصورت فصلی در کنار دهانه ورودی غار و در میان ارتفاعات حلقه دره تشکیل می شود و زیستگاه گونه های جانوری و گیاهی مختلف می باشد، بر جذابیت های گردشگری منطقه می افزاید.

 نمایشگاه پرندگان شهر چهار باغ

نمایشگاه پرندگان شهر چهار باغ با مساحتی بالغ بر10000متر مربع (در طبقات) دارای سالن های سرپوشیده ، همچنین برکه و جزایر متعدد به عنوان یک مرکز علمی-آموزشی و تفریحی به منظور نگهداری از گونه های نادر و رو به انقراض ، طراحی وساخته شده است. این نمایشگاه بزرگترین کلکسیون کبوتران و ماکیان زینتی در جهان را دارا بوده و مجموعه ای بی نظیر از پرندگان آبزی - کنارآبزی - شکاری ها - طوطی هاو...را در خود جای داده است. جالب است بدانید که این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در خاورمیانه است که 5000 پرنده ی نادر را از65 کشور جهان در خود جای داده است همچنين بزرگترین کتابخانه تخصصی پرنده شناسی کشور در نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب شهر چهارباغ واقع است.در اين نمایشگاه حدود هفت هزار جلد کتاب در خصوص پرنده شناسی نگهداری می شود که این تعداد بسیار قابل توجه است و جالبتر این که این نمایشگاه بی نظیر در استان البرز قرار دارد.

نمایشگاه پرندگان شهر چهار باغ

اتوبان کرج -هشتگرد -خروجی کردان - شهر چهارباغ نبش گلستان پنجم

تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان البرز محفوظ می باشد